Komercjalizacja powierzchni Focus Mall w Starogardzie Gdańskim rozpoczęta

Choć budowa Focus Mall Starogard Gdański jeszcze się nie rozpoczęła to deweloper już rozpoczął komercjalizację powierzchni handlowej planowanego obiektu. Od czasu, gdy w czerwcu 2010 roku wszedł w życie nowy plan zagospodarowania przestrzennego uwzględniający budowę galerii przy al. Jana Pawła II, postępy w realizacji inwestycji są bardzo szybkie.

Focus Mall Starogard Gdański będzie miał 55 700 metrów kwadratowych powierzchni łącznej w tym 22 600 metrów kwadratowych powierzchni przeznaczonej pod wynajem. Na planowanych trzech kondygnacjach będzie miejsce dla 110 lokali pod sklepy, w tym duży supermarket spożywczy, wielosalowy multipleks, market ze sprzętem RTV/AGD, salony odzieżowe, część gastronomiczna z barami fast food i przekąskami oraz eleganckie restauracje i kawiarnie. Budowa galerii przyniesie do miasta wiele znanych marek, które dotychczas mieszkańcy miasta mogli zakupić dopiero w Trójmieście. Pierwsi najemcy powinni być znani już niebawem.

Budowa galerii ma rozpocząć się jesienią tego roku. Jeśli prace będą postępowały zgodnie z ustalonym harmonogramem prac to pierwsze zakupy w Focus Mall Starogard Gdański będzie można zrobić już na wiosnę 2013 roku.